AICA ON TOUR

15 maja 2021 reprezentacja zarządu Sekcji Polskiej AICA pojawiła się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, by odbyć tam stacjonarne zebranie i wziąć udział w publicznej dyskusji, która dotyczyła cenzury na tle pobudek obyczajowych. Spotkanie to stało się początkiem dłuższego cyklu prelekcji i debat. Poniżej zamieszczamy archiwum powiązanych z nimi materiałów.

Grudzień 2021

19 XII – Tylko nie mów, że cię cenzuruję. Cenzura w sztuce w latach 2015-2021 – debata z udziałem reprezentantów Sekcji Polskiej AICA (uczestnicy: Jakub Dąbrowski, Łukasz Guzek, Małgorzata Kaźmierczak, Arkadiusz Półtorak, Kuba Szreder, Magdalena Ujma), Galeria Studio w Warszawie

Listopad 2021

5-7 XI – Międzynarodowa konferencja CIMAM pt. Under Pressure. Museums in Times of Xenophobia and Climate Emergency, Muzeum Sztuki w Łodzi i NOMUS w Gdańsku (na zaproszenie organizatorów reprezentanci zarządu – Małgorzata Kaźmierczak, Anna Markowska i Arkadiusz Półtorak – brali udział w obradach i prowadzili w ich trakcie warsztaty)

Czerwiec 2021

24 VI – W Labiryncie sztuki – spotkanie wyjazdowe zarządu Sekcji Polskiej AICA w Galerii Labirynt w Lublinie (odnośnik prowadzi do dokumentacji wideo na portalu Facebook; udział wzięli: Magdalena Ujma, Małgorzata Kaźmierczak, Łukasz Guzek, Arkadiusz Półtorak)

Maj 2021

15 V – Obrazy uczuć – dyskusja w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu współorganizowana przez Zarząd Sekcji Polskiej AICA w dniu Nocy Muzeów (Łukasz Guzek, Małgorzata Kaźmierczak, Anna Markowska, Magdalena Ujma); rejestracja wideo na portalu Facebook