Ogólnopolski Kongres Studentów i Doktorantów Historii Sztuki

cover HSZ

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że AICA Sekcja Polska została patronem naukowym Ogólnopolskiego Kongresu Studentów i Doktorantów Historii Sztuki w Krakowie.

Kongres rozpocznie się czterodniową konferencją naukową, na której zostaną zaprezentowane najciekawsze wyniki badań młodych historyków sztuki. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, zachęcamy do zapoznania się z jego harmonogramem.

Wyjątkowo mocno zachęcamy do udziału w debacie „Open Access i Cyfrowa Humanistyka”, przygotowanej przez Ruch Społeczny Obywatele Nauki, już w piątek od 15:30, a także do partycypacji w poprzedzających ją warsztatach dotyczących strategii otwartościowych w instytucjach GLAM (galerie, biblioteki, archiwa, muzea). Wszystkie trzy wydarzenia będą mieć miejsce w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym na Wawelu.

Przygotowano również bogaty, dwumiesięczny program towarzyszący obejmujący wydarzenia organizowane przy współpracy z krakowskimi instytucjami kultury: warsztaty, spotkania, wystawy, wykłady i konferencje. Wśród nich znajduje się między innymi promocja książki „Modernizmy” w redakcji Andrzeja Szczerskiego, prezesa Sekcji Polskiej AICA – już 14 października 2013, 18:00 w Forum Przestrzenie. Zapraszamy!

www.fb.com/kongreskrakow/events